Neoficiálny dogtrekking – Adamovská štreka

Neoficiálny dogtrekking – Adamovská štreka

V sobotu 20. mája bude prebiehať v Adamove kynologická akcia s názvom „Adamovská štreka“. Pôjde o neoficiálnu súťaž v dogtrekkingu, čo je šport, ktorý nielen u nás ale aj v zahraničí naberá na popularite. Dogtrekking má za úlohu preveriť odolnosť nielen psa, ale aj jeho majiteľa  a schopnosť orientovať sa v teréne. Psovod a pes sú k sebe pripútaný vodidlom a spoločne zdolávajú trasu dlhú až niekoľko desiatok kilometrov. Ich úlohou je dostať sa do cieľa v čo najkratšom čase.

V tomto závode pôjde však najmä o to, si tento šport vyskúšať a užiť si deň so svojim štvornohým miláčikom. Prirovnať ho môžeme teda skôr k príjemnej prechádzke v krásnej krajine rozprestierajúcej sa pozdĺž rieky Morava. Súťažiť sa bude v kategóriách ženy a muži na trase dlhej približne 15 kilometrov. Špeciálna len 3 kilometrová trasa bude pripravená pre deti. Na všetkých účastníkov budú čakať darčeky za účasť a pre výhercov sú pripravené zaujímavé ceny a samozrejme krásne poháre.

Registrácia je možná aj na mieste. Štartovať sa bude z hlavného parkoviska (po ľavej strane pri vjazde do Adamova) o 10:15. Zo sebou je potrebné mať len platný očkovací preukaz a chuť súťažiť. Všetkých Vás srdečne pozývame.

Viac informácií na www.gbely.sk alebo na facebooku – „Adamovská štreka – dogtrekking“.

Veronika Baťková, Dávid Filípek