Srdce mestečka bije radostne

Srdce mestečka bije radostne

Srdce mestečka bije radostne

 

Ťažko sa v Gbeloch rodil predvečer Prvého mája pred mestským úradom, aj keď vyhrávali či tancovali Gbelania aj cezpoľní, aj amatéri aj profesionálne hviezdy… Veru ťažko sa rodilo z nápadu do tradície a verte, odporcov bolo viac ako „podporcov!“  Dnes je „Slniečko“ a priľahlé trávniky pre občanov mesta Gbely celkom iné! A tak sa májka veselo stavia a ľudu sa to páči, hojdačky sa veselo hojdajú a mamičky posedávajú a nezáväzne diskutujú.

 

Všetko sa to deťom i mamičkám páči…

a posledný počin… nevravte, že ste ho nezaregistrovali, rozvíril pokojnú hladinu už zavedených a časom preverených vecí! „Načo tu? Máme iné priestory na takéto veci určené! A je to park a v parku sa po tráve nechodí, a sú tu cesty a čo keď? A tuším s tým nepočíta ani územný plán mesta.“ Skrátka, nie ako by to šlo – ale ako by to nešlo! Ale tí, ktorí boli o správnosti presvedčení, sa nedali a dobre urobili! A tak sa urodilo!

 

Máme nové „ich hrisko“

Ihrisko pre pohyb, pre radosť, pre úsmev okoloidúcich, pre všetkých, ktorí majú radi deti, ale hlavne pre DETI.

Viackrát som počul frflopovzdych, že  primátor sa stará len o deti a o starkých.  Lenže obidve skupiny našich obyvateľov sú najzraniteľnejšie.

Jedni EŠTE nemôžu a druhí sa UŽ nemôžu  zaobísť bez našej starostlivosti. A tak by sme mali byť  právom spokojní a hrdí na to, že sme mohli využiť zdroje z Nafta a.s. a Nadácie  SPP práve pre nich.

Realizovali sme to na mieste, ktoré zvykneme nazývať park pred úradom, niečo, čo vo vyspelých krajinách dávno funguje.

 

Veď… nevídate vo filmoch francúzskych, talianskych, amerických  či iných „kých“ ako je v parku rušno,  ako sa dôchodcovia bavia na lavičkách a hádajú sa o politike, ako sa študenti učia, ako prebieha prvé stretnutia partnerov?  Aj v Gbeloch sme  dotiahli do parku so šumiacimi živými borovicami „život ľudský,“ dotiahli sme sem tých, ktorí si park môžu užívať… kde tí najmenší, v tieni vzrastlých stromov spoznávajú svojich prvých kamarátov, učia sa tomu, že hračka môže byť požičaná aj tomu druhému, ktorí sa tiež chce pohojdať, či vyliezť si na preliezku.