Úspešní kynológovia

Úspešní kynológovia

 

Dňa 22. 4. 2017 sa pán Ján Okasa so psom Zaun Vlady – Sal zúčastnil bonitácie, ktorá sa konala v Nitre. Získal známku 5JX5/55 a tým úspešne zbonitoval. (Čo je to bonitácia sa dozviete v budúcom čísle mesačníka.)             Začiatkom mája a to konkrétne 6. 5. 2017 sa konal tretí ročník memoriálu Ondreja Kolku v obci Závod. Na tejto kynologickej akcii sme tiež mali zastúpenie. Aj tu sa prezentoval pán Ján Okasa so psom Zaun Vlady – Sal a získali krásne druhé miesto. Na prvom mieste sa umiestnil pán Vladimír Smolinský. Máj pokračoval úspešne, hneď budúcu sobotu a to 13. 5. 2017 kedy sa v obci Kuchyňa konala Oblastná výstava nemeckých ovčiakov.

Na tejto výstave sa zúčastnila naša najmladšia členka slečna Adela Vrbňáková so sučkou Baxi od Olocha.

V triede dorast suky získala známku veľmi nádejná a umiestnila sa na krásnom treťom mieste. (Veľmi nádejná je v tejto triede najlepšie hodnotenie.) Výstavy sa tiež zúčastnil pán Ján Okasa so psom Zaun Vlady – Sal. V triede dospelých – psi získal hodnotenie výborný a umiestnil sa na peknom šiestom mieste. Všetkým blahoželáme k ich úspechom a držíme palce v ďalšej práci!

Taktiež sme ako klub prijali pozvanie predviesť ukážku výcviku psov pri príležitosti stavania mája. Ukážka sa konala v piatok 28. 4. 2017. Tejto akcie sa zúčastňujeme už niekoľko rokov a veľmi nás teší, že máme stále viac a viac divákov. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí nás prišli povzbudiť aj tohto roku a to i napriek nepriaznivému počasiu. Ďakujeme! A aby toho nebolo málo, tak sme dňa 7. 5. 2017 zorganizovali brigádu, pretože je potrebné aj skrášľovať priestory cvičiska. Počas brigády sa stihlo urobiť všetko, čo bolo v pláne. Opravili sme prekážku, pokosili celý areál, opravili dvere, upratali a poumývali sme klubovňu… V našej práci budeme vytrvalo pokračovať a tešíme sa na ďalšie akcie.

Mgr. Lucia Pecinová