TJ Nafta Gbely
Je v súčasnosti v Gbeloch najväčší športový klub a zastrešuje činnosť futbalistov, priaznivcov aerobiku a šachistov. Činnosť klubu riadi výbor, ktorý sa pravidelne schádza a vykonáva prípravu činností a podujatí. Futbal trénujú a zápasy hrajú mládežnícke kategórie futbalistov: Futbalová školička, Predprípravka, Prípravka, Mladší žiaci, Starší žiaci, Dorast a samozrejme A mužstvo.

V roku 2018 oslávil TJ Nafta Gbely 90. rokov organizovaného športu v Gbeloch. Pri tejto príležitosti na na futbalovom štadióne konali oslavy a Mesto Gbely vydalo malý bulletin.

90 rokov futbalu v Gbeloch – bulletin

Ďalšie informácie (výsledky, tabuľky, atď.) nájdete na stránke Západoslovenského futbalového zväzu www.zsfz.sk 

VYLOSOVANIE FUTBALOVÝCH SÚŤAŽÍ TJ NAFTA GBELY – JESENNÁ ČASŤ 2018/2019

Webová stránka venovaná futbalu v Gbeloch www.futbal-gbely.sk

TIPY NA CYKLOVÝLETY Z ADAMOVA:

(bez použitia lode)

Zákutia Kopčian

Cesta do Kopčian trvá približne  35 min. a je dlhá približne 10 km.

Po hrádzi rieky Moravy pôjdete cyklotrasou smerom na Kopčany –

–          Kostol sv. Margity Antiochijskej – najstarší kostolík na území Slovenska.

–          Hospodársky dvor – Kačenáreň, skladá sa z dvoch častí – umelé jazero, ktoré slúžilo na chov kačíc a z komplexu budov horárne, prítok vody do jazera bol z potoku Struha, v súčasnosti z objektu Kačenárne stojí len hlavná budova v tvare L tzv. horáreň, objekty sú v súčasnosti v stave ruiny.

–          Cisársky a kráľovský žrebčín Kopčany – je rozsiahly historický hospodársky objekt v katastrálnom území obce Kopčany, ktorý dodnes slúži svojmu pôvodnému účelu, chovu koní. Miestne občianske združenie JACK prevádzkuje v tomto objekte rozmanité aktivity spojené s chovom koní, ako napríklad jazdeckú školu.

–          lesy kde chodievali Habsburgovci na poľovačky.

V Kopčanoch môžete navštíviť niektorú z reštaurácií, či novo-otvorené múzeum.

Celý výlet aj s návratom späť trvá približne 4 hod.

 

Mŕtve rameno, Brodské

Cesta do Brodského po hrádzi trvá približne 15 min. a je dlhá do 5 kilometrov.

Po hrádzi rieky Moravy pôjdete cyklotrasou smerom doľava na Brodské –

–          Stará Morava – pôvodný tok rieky Morava pred reguláciou,

–          miesto volané Táborisko, kde je v tieni stromov vybudované veľké ohnisko s lavicami – ideálne miesto na tábor,

–          starý židovský cintorín, ktorý obopína malý háj,

–          rodný dom Martina Čulena – katolícky kňaz, pedagóg, matematik, autor slovenskej učebnice matematiky a publicista, spoluzakladateľ Matice slovenskej a Spolku sv. Vojtecha.

 

U oboch tipov je možné zapožičať si bicykel v požičovni bicyklov na Adamovských jazerách.

Kontakt: 0917 88 77 27

 

TIPY NA CYKLOVÝLETY:

(s využitím lodnej prepravy – od 15.6.2019 – 8.9.2019)

ARCHEOPARK Mikulčice – Valy

Cesta tam trvá približne 40 min. a je dlhá približne 12 km.

Vylodíte sa v Tvrdoniciach. Odbočíte vpravo a Anglickou alejou pôjdete cyklotrasou smerom na Slovanské hradisko v Mikulčiciach.

Otváracia doba Archeopark Mikulčice – Valy:1.4. – 31.10.

Ut – Pia:  9:00 – 16:30 – prehliadky: 9:30, 11:30, 13:30, 15:30

So, Ne + sviatky: 9:00–17:30 – prehliadky: 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00

Prehliadky so sprievodcom obsahujú:

1/ vstupný výklad o histórii Veľkomoravskej ríše a o mikulčickom hradišti v pavilóne I – momentálne bez stálej archeologickej expozície,
2/ z premietania audiovizuálneho programu a prehliadky pavilónu II – Kostola s expoziciou VEĽKOMORAVSKÉ MIKULČICE – DRUHÝ KOSTOL A SAKRÁLNE STAVBY KNIEŽACIEHO HRADU,
3/ výklad u replík základov III. mikulčického kostola – baziliky o súčasných úpravách areálu a najbližších cieľoch rozvoja archeoparku.

Návštevníci potom môžu ďalej pokračovať bez sprievodcu.

Viac informácií na tel. čísle: +420 518 357 293.

Celý výlet aj s návratom naspäť trvá približne 4 hod.

 

POHANSKO

Cesta na Pohansko trvá približne  1 hod. a je dlhá približne 16 km.

Vylodíte sa v Tvrdoniciach. Odbočíte na Anglickú aleju vľavo a po cyklotrase sa dostanete až k empírovému loveckému zámočku Pohansko.

Otváracia doba: Apríl – Október : Ut – Ne od 10:00 do 17:00.

Viac informácií na tel. čísle: +420 519 374 248.

Nachádza sa tu aj stála expozícia Veľkomoravské Pohansko.

Celý výlet aj s cestou naspäť trvá približne 6 hodín.

 

INFO:

U všetkých tipov je možné zapožičať si bicykel v požičovni bicyklov na Adamovských jazerách. (0917 88 77 27).

Kto si tu požičia bicykel má prepravu loďou zadarmo.

Posledný odchod lode z prístavu Tvrdonice do prístavu Gbely je o 18:00 hod., vrátiť naspäť sa však dá aj po miestnych komunikáciách.

 

Tenis v Gbeloch

V roku 2000 bol v našom mestečku otvorený prvý tenisový kurt, vtedy patriaci SOUE. Povrchom je umelá tráva. Momentálne sa o kurt stará ZŠ s MŠ Gbely.Potom je tu ešte jeden kurt „u Nafty“, s takým istým povrchom, ktorý je súkromnom vlastníctve  firmy Enii Nails.

Od svojho vzniku slúžia tenisovým nadšencom na realizáciu a zlepšovanie sa v svojej záľube.. Práve vďaka takýmto nadšencom  a z nich hlavne  p. Ľubomíra  Pechu, vznikla Gbelská tenisová liga (GTL). Dnes sa o chod ligy a tenisové aktivity s tým spojené  stará  p. Peter Petrovič  0905 408 294.

O  obľúbenosti GTL svedčí aj počet hráčov, ktorý sa stabilne pohybuje okolo 28-32 účastníkov, vo veku 20 – 57 rokov. Nie sú to len hráči z Gbelov, ale aj z susediacich obcí a miest Smolinské, Skalica, Letničie, Štefanov  a bývali gbelania, ktorí majú záujem o túto hru.  Hráči sú rozdelení do 4 skupín, hrajúcich v priebehu máj – august systémom „každý s každým“ v skupine. V septembri sa hrá vyraďovacia časť, do ktorej postupujú najlepší štyria hráči z každej skupiny. Finále sa pravidelne hrá počas Gbelských hodov. V doterajšej existencii GTL  je najlepším hráčom  M. Bolebruch, ktorý ju vyhral  už 13-krát,(15 krát finále) Momentalne tiahne seriu12 finále v rade,  z toho 8 víťazstiev.

 

V minulosti volejbal dlhé roky fungoval pod záštitou TJ Nafta Gbely. Od roku 2011 je založená samostatná organizácia Volejbalový klub Gbely, ktorá má v súčasnosti okolo 20 členov.

V zimnom období sa trénuje a hráva volejbal v priestoroch starej ZŠ Gbely a v letnom období zase na plážových ihriskách v priestoroch futbalového štadióna.

Nepravidelne sa tiež zúčastňujeme na tréningoch hlavne v telocvični v Kútoch a na plážových ihriskách v Skalici a Šaštíne Strážach. Každoročne organizujeme turnaj v telocvični a v plážovom volejbale, kde sa zúčastňujú volejbalisti z blízkeho aj ďalekého okolia.

Pravidelne sa zúčastňujeme turnajov v Kútoch, v Skalici, v Senici, v Šaštíne Strážach , na ktorých hrajú väčšinou zmiešané družstvá. Štyria naši členovia hrávali po minulé roky dokonca prvú ligu vo volejbale mužov za VK Skalica a jeden náš člen hráva Majstrovstva Slovenska v plážovom volejbale, kde sa umiestňuje na popredných priečkach. V prípade záujmu o tento šport radi privítame medzi nás nových členov.

 

Ing. Boris Mikuš

Motokrosový klub Gbely bol založený roku 2011 tromi nadšencami tohto športu. Za pomoci mesta Gbely, ktoré nám poskytlo pozemky na vybudovanie tréningovej trate sme odštartovali činnosť našej mladej organizácie. Už  po roku činnosti sme sa rozhodli usporiadať prvé regionálne preteky, ktoré sa stretli s dobrým ohlasom. Po piatich rokoch sme mali možnosť, posunúť sa zasa o pár krokov ďalej a tak sme sa rozhodli našu trať prestaviť. K tomu sme si prizvali svetovo uznávanú špičku v stavaní motokrosových tratí na svete Grega Atkinsa z Nového Zélandu a trať europských parametrov je na svete. Koncom roka 2016 sme boli oslovení slovenskou  motocyklovou federáciou, či by sme neusporiadali medzinárodné preteky. No a o čom nikto z nás ani pred šiestimi rokmi nesníval sa v roku 2018 stalo už druhý krát skutočnosťou.
Dnes, i vďaka motokrosu, sa z mestečka Gbely stáva centrum športového diania.

KONTAKT:
Peter Kovárik
predseda motokrosového klubu Gbely
0905 / 914 083

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kynologický klub (KK) v Gbeloch mám dlhoročné skúsenosti vo výcviku a v chove psov. V minulosti sa členovia zameriavali hlavne na nemeckých ovčiakov, ale v súčasnosti sú rôzne plemena a na toto je výchova a výcvik psov na cvičisku KK Gbely zameraná.

Zákon o psoch:

Predpis č. 282/2002 Z. z.Zákon, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov

§4

Vodenie psa

(1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.

To je znenie všeobecné, ale ako tieto slova uplatniť v praxi, je vecou prípravy – výchovy a výcviku psa, tak aby neohrozoval svoje okolie. Kynologický klub má svojich skúsených členov, ktorí vedia ako pristupovať k výchove a výcviku psa.

Okrem výcviku sa členovia venujú aj chovateľstvu a tiež v tejto oblasti dosahujú slušné výsledky.

Kynologický klub Gbely má úspechy aj v organizovaní kynologických akcií, ktoré sú obľúbené nielen u kynológov ale aj u priaznivcov kynológie. Sú to športové preteky, hlavne Záhorácka zimná liga kynológov, bonitácia nemeckých ovčiakov, oblastná výstava nemeckých ovčiakov, alebo regionálna súťaž Gbelský havkáč, preteky v obedience.

Kynológovia v Gbeloch majú dlhoročné skúsenosti a môžu pomôcť s výchovou a výcvikom psov rozličných plemien. Výcvik prebieha každú nedeľu a v letných mesiacoch aj v stredu v poobedňajších hodinách. Kontaktovať možno predsedu kynologického klubu Mgr. Dušana Vrbňáka mailom dufev@centrum.sk.

Aerobik Gbely – občianske združenie má vo svojej činnosti dlhú tradíciu. Pravidelne sa stretávame v telocvični novej Základne školy každý pondelok a stredu od 19.-20. hodiny. Okrem klasického aerobicu bývajú hodiny spestrené aj step aerobicom, cvičením na veľkých i malých loptách, posilovaním s posilovacími gumami. Hodina je zložená z aeróbnej časti, posilovacej časti a na záver hodiny patrí neodmyslitený strečing. Okrem pravidelného cvičenia sa stretávame aj mimo telocvične, i už v lete na spoločnom výlete na termálne kúpalisko alebo v zime v saune. O dobre a správne vedené hodiny sa starajú školené cvičiteľky Veronika Hyžová, Lucia Mihályová a Gabriela Hazlingerová. Je všeobecne známe, že pri cvičení sa organizmus zbavuje stresu, trénuje sa srdečný sval, formuje sa postava a do tela sa vyplavujú endorfíny – hormóny šastia. Pocit spokojnosti, že sme opäť prekonali sami seba a spravili niečo pre svoje zdravie navyše umocujú už spomínané hormóny šťastia. Srdečne pozývame každého, kto má chuť si dobre zacvičiť, medzi nás.

aerobic

Gbelskí šachisti oslávili v sezóne 2016/2017 historický postup svojho klubu do 2. ligy. Od vzniku ho vedie organizačný pracovník, pán Ferdinand Zajíček. V súčasnosti hrá 30 hráčov.

Okrem 2. ligy hrajú ešte 3. ligu, 4. ligu a 5. ligu v Trnavskom kraji. Problémy s nedostatkom nových, mladých hráčov začal klub riešiť vytvorením šachového krúžku pod taktovkou centra voľného času. Ten od svojho vzniku vedie nadšenec, pán Peter Brunovský. 

V minulosti prebiehali aj spoločné tréningy, v dnešnej dobe kvalitných počítačových programov si hráči zvyšujú svoju kondíciu zväčša doma cvičnými partiami s počítačom.

Kontakt:                                                 Info o klube:

Ferdinand Zajíček                                  ŠK Nafta Gbely

0903 265 135                                         Základná umelecká škola

fzajicek@centrum.sk                             Československej armády 1207

Pilates sa v Gbeloch teší veľkému záujmu už niekoľko rokov. Je to cvičenie pre rozvoj tela a mysle. Zameriava sa predovšetkým na prevenciu chorôb, ovládanie a koordináciu pohybov /prevencia úrazov / a správne dýchanie. Podporuje imunitný systém a vylučovanie škodlivých látok z tela.

Dôraz sa kladie na  presné pohyby. Ide o rad aktivít, do ktorých sa zapája telo aj myseľ.

Pilates je pre ľudí všetkých vekových i váhových kategórií. Pre mužov, ženy aj deti  Pochvaľujú si ho najmä pacienti s artritídou, chronickými bolesťami chrbta, ramien a krčnej chrbtice.

Cvičenie s ľahkosťou

 • posilňuje vnútorné svalstvo
 • zbaví Vás  bolestí – hlavne chrbtice
 • telo rovnomerne natiahne, vyrovná a posilní
 • pôsobí ako prevencia osteoporózy a inkontinencie
 • doporučuje sa ako pokračovanie rehabilitácie po úrazoch
 • šetrí kĺby
 • aktivuje myseľ
 • vítajú ho kulturisti ako kondičné cvičenie
 • pôsobí relaxačne
 • zbaví telo zbytočného tuku

Uprednostňujeme individuálny prístup. Každý cvičí koľko vládze, podľa svojich možností a preto sa pilatesu netreba obávať.

Po 10tich cvičeniach sa budete lepšie cítiť !

Po 20tich cvičeniach budete lepšie vyzerať !

po 30tich cvičeniach budete mať nové telo !

 

Radi Vás medzi sebou privítame. Cvičíme: 

 • každý pondelok o 18.00 v telocvični na ul Čsl. armády
 • každý štvrtok o 18.00  v telocvični na ul Čsl. armády 

Cvičíme na podložke , v ľahu,  alebo sede, naboso.
Treba si priniesť podložku, tričko, tepláky, uterák a vodu! 

Kontakt:  Bc. Mária Macánková – Lymfostudio  www.lymfostudio.sk0911 660 211,  0915 589 879 mholi@centrum.cz

Pilates-8-10-13-a

 • hokejbal
 • poľovníctvo

Pokračovaním prehliadania týchto stránok súhlasíte s použitím cookie Viac informácií

Nastavenia súborov cookie na tejto webovej stránke sú nastavené tak, aby umožnili "cookies", aby vám poskytli najlepšie skúsenosti s prehliadaním. Ak naďalej používate tieto webové stránky bez toho, aby ste zmenili nastavenia súborov cookie alebo kliknete na tlačidlo "Prijať" nižšie, súhlasíte s tým.

zavrieť